
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder Pin |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -65 °C |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 3.96 mm |
| Gender | Pin (Male) |
| Connector Type | Header |
| Number of Positions | 2 |
| Number of Rows | 1 |
| Row Spacing | 3.96 mm |
Stock: 2603
Distributors
pcbx
Unit Price$0.20690
Ext.Price$0.20690
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.20690 | $0.20690 |
| 10 | $0.17526 | $1.75260 |
| 50 | $0.16193 | $8.09650 |
| 100 | $0.14961 | $14.96100 |
| 500 | $0.13140 | $65.70000 |
| 1000 | $0.11541 | $115.41000 |
| 3000 | $0.11004 | $330.12000 |
| 5000 | $0.10492 | $524.60000 |
| 10000 | $0.10003 | $1000.30000 |
